חוות דעת

"רק שילוב יועץ חיצוני שהוא מומחה יישום (עופר גיגי מחברת פרולינק), איפשר להתמקד, לתעדף ולהתקדם ליישום תהליכי ההרשאות הארגוניים"

בתחילת שנת 2015, החל בחברת הפניקס פרויקט ניהול זהויות ובקרת הרשאות בהובלת אפיון וביצוע ע"י חברת פרולינק ניהול זהויות בע"מ. בפרויקט הוטמעה מערכת RSA IDENTITY GOVERNANCE & ADMINISTRATION. לאחר אפיון שנמשך כארבעה חודשים, המערכת עלתה לאוויר בינואר 2016.

בוריס אילאייב, מנהל אבטחת המידע בחברת הפניקס תיאר את הפרויקט כמוצלח מאד, שאף הוכתר על ידי מנמ"ר הפניקס, מר שלמה שמאי, כפרויקט שעלה על הציפיות. "יצאנו לפרויקט כדי להשיג שורה של מטרות, ובהן: טיפול בהרשאות עודפות, אוטומציה של תהליכי ניהול משתמשים והרשאות והעלאת רמת השירות לעובדים. אחרי הליך סדור של בחינת יצרנים ומטמיעים, בחרנו במוצר של RSA עקב שלמות הפתרון. התרשמנו גם שניתן לקבל עצמאות מהירה בתפעול המוצר, דבר שהוכח כנכון גם בפרויקט שלנו, בסיועה של חברת פרולינק, שהיא עתירת ניסיון ייחודי. בראייה לאחור, ברור לי שללא הירתמות של ההנהלה הבכירה לפרויקט, לא היה ניתן לעמוד בתכולה הרחבה יחסית ובלוחות הזמנים שרצינו. בנוסף, רק שילוב יועץ חיצוני שהוא מומחה יישום (עופר גיגי מחברת פרולינק), איפשר להתמקד, לתעדף ולהתקדם ליישום תהליכי ההרשאות הארגוניים".

עופר גיגי, מנכ"ל פרולינק ניהול זהויות תיאר את הפרויקט כייחודי: "מה שאפיין מההתחלה את הגדרות הפרויקט בחברת הפניקס היתה הגדרת יעדים שאפתניים יחסית, וניתן לומר בהחלט שהפניקס הצליחה לעמודבהם בהצלחה. ארגונים נוטים לרוב להגדיר תכולות מצומצמות יחסית לשלב ראשון של פרויקט IDM. מנגד, לפרויקט בחברת הפניקס הוגדרה תכולה גדולה ומאתגרת מאד, שמכסה עשרות מערכות (רובן Legacy) מכל עולמות הביטוח, עשרות סביבות SAP (בתחומי משאבי אנוש, פיננסים וביטוח), וכל תשתיות המחשוב הרוחביות בארגון."

בתמונה, שצולמה בטקס מצטייני המחשוב IT Awards 2016 בו זכתה הפניקס להוקרה עבור מצוינות בפרויקט IDM, מופיעים מימין: נתן קסטנברג, תכניתן ראשי, הפניקס; אורה ארד, מנהלת הפרויקט, הפניקס; בוריס איליאייב, מנהל אבטחת מידע וסיכוני IT בפניקס חברה לביטוח; עופר גיגי - CTO חברת פרולינק.

"ספק שירות שמגלה אכפתיות ומעורבות בפרויקטים. מדובר בשירות ומקצועיות שהם מעל ומעבר"

מכון ויצמן למדע מנהל יחסי עבודה עם פרולינק שנים רבות בפרויקטים שונים. מדובר בגוף אקדמי מחקרי בו חברים כ-4,000 משתמשים אותם יש לנהל. בעבר עבדה פרולינק עם מכון ויצמן על פרויקטים כגון Novell network ו- Novell iChain. בשנים האחרונות מתרכזת העבודה המשותפת בפרויקטי Novell identity manager ו-NetIQ Access Manager. סטיב דרוק, שעובד מול עופר גיגי ופרולינק מספר על ספק שירות שמגלה אכפתיות ומעורבות בפרויקטים - "מדובר בשירות ומקצועיות שהם מעל ומעבר. מכון ויצמן למדע עובד עם ספקי שירות אחרים אבל העובדה שעופר הפך לבן-בית במכון ויצמן, אומרת הכל".

"יודעים לנתח נושאים בראייה מערכתית ויחד עם זאת לרדת לפרטים הקטנים המרכיבים את התמונה הגדולה...מומחים בתחומם"

 "אוניברסיטת בר אילן עובדת עם פרולינק על מספר פרויקטים מזה זמן רב. אנחנו מעריכים את פרולינק על המקצוענות, הדייקנות והענייניות שלהם. הם יודעים לנתח נושאים בראייה מערכתית ויחד עם זאת לרדת לפרטים הקטנים המרכיבים את התמונה הגדולה. התחושה היא כי הייעוץ שלהם ענייני ונסמך על ידע מקצועי וגם על ניסיון בשטח. מדובר בחברה שמתעסקת בנישה ייחודית, והם מומחים בתחומם"

"זכינו לשירות מעולה, איכות ללא פשרות, יצירתיות וגמישות"

המכללה האקדמית להנדסה בירושלים עבדה עם פרולינק על פרויקט IDM שכלל הטמעת מערכת ניהול זהויות של NetIQ  כולל חיבור לשירותי הענן של מיקרוסופט. הפרויקט מכסה את כל "מחזור החיים" של חשבונות כל אוכלוסיות הסגל והמרצים, מרגע תחילת הקשר עם המכללה ועד לסיומו. יאיר נווה, מנהל מערכות מידע במכללה האקדמית להנדסה: "זכינו לשירות מעולה, איכות ללא פשרות, יצירתיות וגמישות. לפני הפרויקט התרשמנו, השווינו ספקים בקנה מידה גדול והחלטנו להתקשר עם פרולינק, ואנו בהחלט מרוצים מהבחירה".

"מקצועיות ואמינות רבה, שתודות לה כל ההיבטים השונים בפרויקט: תשתיות, אבטחת מידע בניית תהליכים ושדרוג לגרסאות חדשות מבוצעים בהצלחה רבה ובזמן"

כבר בשנת 2002 הבינה חברת מנורה מבטחים שכדי להתמודד בהצלחה עם נושא הגדרת זהויות וצורכי אבטחת מידע, עליה להטמיע טכנולוגיה חדשה ונכונה שתתמודד עם כמויות גדולות של לקוחות וצרכים ייחודיים ומורכבים של מערכות ורגולציות. לכן החליטה החברה לבצע פרויקט ניהול זהויות והזדהות אחת ( SSO ) עם חברת פרולינק, תוך שימוש במוצר IDM שנחשב למוצר המוביל בעולם בתחומו- היום כמו אז.

אומר גבי שובל, מנהל תחום מערכות רוחביות במנורה-מבטחים: "הצוות המקצועי והניהולי של חברת פרולינק מלווה אותנו במקצועיות ואמינות רבה, שתודות לה כל ההיבטים השונים בפרויקט: תשתיות, אבטחת מידע בניית תהליכים ושדרוג לגרסאות חדשות מבוצעים בהצלחה רבה ובזמן".

הפרויקט התחיל במענה שלם וכולל עבור אוכלוסיית סוכני הביטוח ובהדרגה עבר לשאר הלקוחות: עובדי החברה, לקוחות החברה בגלישה באינטרנט וגורמים חיצוניים נוספים כגון: מעסיקים, מרפאות שיניים ועוד. המערכת מבוססת על עקרונות מחמירים של ניהול זהויות ועושה שימוש במספר טכנולוגיות שהעיקרית שבהם כאמור IDM ובנוסף מערכת ייחודית מבוססת e-mergeשל סאפיינס שפותחה באמצעות אגף מערכות מידע בחברה.

נכון להיום המערכת תומכת בתהליכי קליטה/עזיבה, ניהול הרשאות ו- SSO לכל סוגי הלקוחות בארגון ולרוחב כ-200 מערכות שונות ומורכבות. למעשה, מתן/הסרת הרשאה ללקוח למערכת אחת או יותר נעשית באמצעות מסך אחד ועבור כל סוגי המערכות בכל הפלטפורמות השונות.

"מדובר ביחסים מוצלחים ביותר...שביעות רצון רבה מאיכות השירות והמקצוענות בעבודה מול פרולינק"

אוניברסיטת ת"א מנהלת יחסי עבודה עם ProLink כבר מ-1995, ומדובר ביחסים מוצלחים ביותר. בעבר נעזרה אוניברסיטת ת"א ב ProLink בפרויקטי תחזוקה ופיתוח של שרתי נובל, כאשר הפרויקט הגדול ביותר כלל טיפול בניהול זהויות ושימוש ב- Single Sign On. מאז מלווה פרולינק את אוניברסיטת ת"א בטיפול ותחזוקה של פרויקטי ניהול זהויות. חזי גל מאוניברסיטת ת"א מעיד על שביעות רצון רבה מאיכות השירות והמקצוענות בעבודה מול פרולינק. "אני מאחל לכל חברה קשרים עם מקצוען כמו עופר", הוא מסכם ואומר.

"פרויקטים מוצלחים מאד של תשתית ניהול הזהויות (IDM) והזדהות יחידה (SSO). [האנשים בפרולינק] מקצועיים, מהימנים ונעים לעבוד איתם"

אוניברסיטת חיפה עובדת עם פרולינק כבר מעל לעשור, על פרויקטים מוצלחים מאד של תשתית ניהול הזהויות (IDM ) והזדהות יחידה (SSO) בסביבה בת עשרות אלפי משתמשים.

חברת פרולינק מלווה את אוניברסיטת חיפה בייעוץ שוטף ובהכנסת הרחבות פונקציונאליות בתשתית מורכבת זו.

הרקל אנדראוס, ראש תחום מערכות ביניים ואבטחת מידע באגף המחשוב באוניברסיטת חיפה, מתאר עבודה מול מקצוענים אמיתיים. "אני מאוד מרוצה מהשירות שהם נותנים לנו. הם מקצועיים, מהימנים ונעים לעבוד איתם".

"פתרונות מאוד אמינים, עם הרבה מחשבה, תכנון וביצוע מדוקדקים"

כחברה מובילה בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרי תקשורת, רד תקשורת מחשבים (RAD Data Communications Ltd) מקפידה על ספקי השירות שעובדים עבורה. חברת פרולינק עבדה עם רד תקשורת מחשבים על כמה פרויקטים, האחרון בהם הוא פרויקט הטמעה של מערכת IDM של NetIQ (לשעבר: נובל). בחברת רד תקשורת מחשבים הקמת משתמשים חדשים ומחיקתם של עובדים שעוזבים נעשית על-ידי מחלקת משאבי אנוש. מערכת ה-IDM "מקימה" את המשתמש החדש כולל סנכרון הסיסמא בכמעט כל המערכות שקימות ברד, לאחר מכן אחראי-מערכות יכולים להמשיך ולעדכן את חלק מפרטי המשתמשים שנוצרו על-ידי מערכת ה- IDM.

העבודה מול פרולינק היתה מוצלחת ביותר. "עופר ויותם היו מאוד מקצועיים, הפתרונות שלהם היו מאוד אמינים עם הרבה מחשבה תכנון וביצוע מדוקדקים כך שכשעלינו לאוויר, היו כמעט אפס תקלות", מסכם ואומר גדי ליפשס, רד תקשורת מחשבים.

"...פרולינק הפגינה יצירתיות ומקצועיות בכל הקשור לממשקים עם מערכות מיוחדות, ובזמן קצר." 

בתחילת שנת 2012 ויזה כא"ל ביצעה פרויקט בקרת הרשאות באמצעות פרולינק. "פרולינק ביצעה עבודה יסודית ומסודרת. הם נכנסו לעומק, למדו וכתבו מסמכי אפיון בצורה מרשימה, והם עובדים עם תיעוד מלא. במישור הטכני, פרולינק הפגינה יצירתיות ומקצועיות בכל הקשור לממשקים עם מערכות מיוחדות, ובזמן קצר" (יאיר רובין, מנהל אבטחת מידע / ויזה כא"ל).